Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Jak poznáte čas na rekonstrukci střechy?

Rekonstrukce střechy je základ pro spokojené bydlení. Kdy se pustit do rekonstrukce střechy?

Kvalitní střecha nad hlavou je základ spokojeného bydlení. Bohužel nic nevydrží věčně a platí to i u střechy. Někdy stačí střešní krytinu pouze opravit, jindy, obzvláště u starších domů, je potřebná kompletní rekonstrukce. Částečná oprava střechy je nutná například při poškození krytiny po tuhé zimě se spoustou sněhu, po silných poryvech větru, nebo po krupobití. Důvodem pro celkovou rekonstrukci je pak především celkový špatný stav střechy.

Proč opravovat hned?

Odhalíte-li drobná poškození střechy zavčasu, vyhnete se nákladným opravám, které by vás čekaly po delší době. Vaši střechu byste měli kontrolovat alespoň dvakrát ročně, a to na podzim a pak po zimě. Díky tomu odhalíte případná poškození ihned a zabráníte rozšiřování problému. Ušetříte si nejen nepříjemné problémy, ale i výdaje za rozsáhlou opravu.

K čemu celková rekonstrukce?

Celková rekonstrukce vás čeká tehdy, je-li střecha na vašem domě v dezolátním stavu. Zároveň se jí ale nevyhnete ani tehdy, chcete-li zateplit půdní prostory, zlepšit tepelně-izolační vlastnosti střechy, nebo odstranit její špatné hydroizolační vlastnosti.

Co vás čeká?

Pokud vás nemine kompletní rekonstrukce střechy, budete se muset obrátit na odborníky, kteří zhodnotí celkovou situaci, navrhnou pro vás nejlepší řešení na míru a vypracují vám cenovou kalkulaci. Zároveň vám doporučí typy krytiny, doplňků a klempířských prvků, které jsou vhodné právě pro vaši střechu. Po podpisu smlouvy o dílo následuje v domluveném termínu demontáž staré krytiny a odhalení celého krovu. To ukáže, v jakém stavu je krov a zda potřebuje tesařské úpravy. Následně je krov naimpregnován proti škůdcům, vyměněno laťování a začíná samotná montáž nové krytiny a různých doplňků.

Na co si dát pozor?

Při rekonstrukci střechy pamatujte na to, že se jedná o stavební úpravu, kterou musíte nahlásit. Na samotnou výměnu střešní krytiny stačí ohlášení, výměna krovu už však vyžaduje stavební povolení.

Sundáváte-li z vaší původní střechy eternit, pak myslete na to, že je nutné jej ekologicky zlikvidovat. Eternit totiž obsahuje azbest a další škodlivé látky, a proto dle zákona podléhá ekologické likvidaci.

Rada na závěr

Čeká-li vás rekonstrukce střechy, obraťte se na odborníky, kteří vám poskytnou komplexní servis a hlavně kvalitní a vysoce profesionální služby. Podle typu izolace a krytiny by vám pak měla zrekonstruovaná střecha vydržet 15 až 50 let.